STest 894 video monitor tester STest 3.5 inches-inch screen +a multimeter 3.5 inches inch large screen
STest 894 video monitor tester STest 3.5 -inch screen with a multimeter 3.5 inch large screen
This product has no valid combination.
| Product Type | YST-894 |
| Video format | NTSC / PAL adaptive |
| Video signal | 1VPP |
| Display Screen | 3.5 -inch LCD 480 * RGB * 320 (HVGA) resolution , 64K colors |
| Display Screen Adjustment | LCD display brightness, contrast, color saturation adjustable, adjustable backlight brightness |
| Video Input / Output | One -way Video IN BNC input , 1 channel Video OUT BNC output |
| Video Analysis | |
|---|---|
| Signal strength measurement | Video signal level measurement range , display exception information |
| Video digital zoom | Support the \" proper screen \" \"1X\" \"2X\" \"4X\" four kinds of multiples |
| 12V power output | |
| Power Output | Output 12V 1A DC power supply for the camera to provide temporary work |
| Audio Test | |
| Audio Test | Input audio signal all the way to test the sound is normal |
| Video capture , video | |
| Video Screenshot | Support the current video screenshot JPG picture |
| Video | Support the current video to avi format |
| Digital Multimeter | |
| AC / DC voltage | 0-660V auto / manual range , the minimum resolution of 0.1mV |
| AC / DC Current | 660uA, 6.6mA, 66mA, 660mA, 10A |
| Resistance | 660, 6.6k, 66k, 660k, 6.6M, 66MΩ |
| Capacitance Test | 6.6nf ~ 66000uF, minimum resolution 1pf |
| Diode test | 0 ~ 2V forward voltage. Minimum resolution 1mV |
| Lock display | Lock the measured value display screen |
| Difference measurement function | Displaying the difference between the results of the first test |
| Continuity test | Less than 50 ohm voice prompts |
| Test speed | 3 times / sec. |
| Reading range | -6600 + 6600 |
| Color Image Generator | |
| Video Signal Generator | Through video OUT port , send PAL / NTSC multi-format color graphics of video test signals , supports seven standard |
| UTP cable test | |
| Cable test | Test any two-wire or two-wire cable above , shows the connection of the order number on the screen and the test head |
| Power supply | |
| External power supply | DC 5V (2A) |
| Battery powered | Built-in 3.7V lithium polymer battery , 3000mAh capacity |
| Charging | Charging 3-4 hours, once charging is complete 11 hours of normal use |
| Power-saving features | Low power consumption, automatic standby power-saving features , the battery level icon is displayed in real time |
| System parameters | |
| Operation Set | Chinese , English OSD menu , optional |
| Automatic shutdown | Off / 5-60 minutes |
| Keyboard sound | On / Off |
| Working environment and specifications | |
| Operating Temperature | -30 ° --- + 70 ° |
| Humidity | 30% -90 % |
| Dimensions | 175mm x 94mm x 35mm ( no jacket ) / 190mm x 105mm x 45mm ( with sheath ) |