Free shipping STest YST-V30 video monitor tester 2 8 inch screen 12V1A output monitoring treasure
Free shipping STest YST-V30 video monitor tester 2.8 inch screen 12V1A output monitoring treasure
This product has no valid combination.
Engineering treasure YST-V30, with similar products and practical high configuration:
Configuring a fourth-generation 2.8 -inch QVGA / TFT screen , while integrated video digital zoom function, you can clearly and completely display the details of the camera in the camera installation process ;
Configuring Second, in line with RoHS / CE certification standards 3000mAh polymer battery, a charge for up to 15 hours usage time , while providing 12V 1A power supply function can be the case in the absence of external power supply for the camera ;
Three configurations , built more than thirty kinds of PTZ control protocol Pelco-D / P, SAMSUNG, Panasonic, AD Manchester code, etc. ;
Configuring four , practical LED flashlight illumination.
| Product Type | YST-V30 |
| Video signal test | |
|---|---|
| Video format | NTSC / PAL adaptive |
| Video signal | 1VPP |
| Display Screen | 2.8 inches LCD 320 * RGB * 240 (QVGA) resolution , 64K colors |
| Display Screen Adjustment | Video display brightness , contrast, color saturation adjustable, adjustable backlight brightness |
| Video Input / Output | One -way Video IN BNC input , 1 channel Video OUT BNC output |
| Video Analysis | |
| Signal strength measurement | Video signal level measurement range , display exception information |
| Video digital zoom | Support the \" proper screen \" \"1X\" \"2X\" \"4X\" four kinds of multiples |
| 12V power output | |
| Power Output | Output 12V 1A DC power supply for the camera to provide temporary work |
| Audio Test | |
| Audio Test | Input audio signal all the way to test the sound is normal |
| PTZ control test | |
| Communication Interface | Can support RS485 / RS422 bus |
| Communication protocol | Compatible with Pelco-D / P, Samsung, Panasonic, Lilin, Yaan , 30 multiple protocols |
| Baud Rate | 150,300,600,1200,2400,4800,9600,19200bps |
| Color Image Generator | |
| Video Signal Generator | Through video OUT port , send PAL / NTSC multi-format color graphics of video test signals , supports seven standard |
| Protocol code capture | |
| Protocol code capture | Can receive , display RS485 control equipment issued / RS422 protocol code data |
| Power supply | |
| External power supply | DC 5V (2A) |
| Battery powered | Built-in 3.7V lithium polymer battery , 3000mAh capacity |
| Charging | Charging 3-4 hours, once charging is complete 15 hours of normal use |
| Power-saving features | Low power consumption, automatic standby power-saving features , the battery level icon is displayed in real time |
| System parameters | |
| Operation Set | Chinese , English OSD menu , optional |
| Automatic shutdown | Off / 5-60 minutes |
| Keyboard sound | On / Off |
| Working environment and specifications | |
| Operating Temperature | -30 ° --- + 70 ° |
| Humidity | 30% -90 % |
| Dimensions | 165mm x 80mm x 27mm |