Wireless 1.3MP 960P WIFI IP camera with antenna
Wireless 1.3MP 960P WIFI IP camera with antenna
| Wireless 1.3MP 960P WIFI IP camera with antenna | |
| Model No | 3612 |
| Sensor | 1/4" HD 1.3Megapixel cmos sensor |
| Resolution | 1280*960 |
| Chipset | 3518EE+0130 |
| Lens | 1.44mm(M12) F2.0 |
| IR Distance | 10m |
| IR LED | YES |
| PIR sensor | Standard |
| IR-CUT | YES |
| Audio input/output | Two-way audio (built-in microphone and speaker) |
| Video | HD960P(1280*960), 640*360 ,320*180 |
| Alarm | Motion detection ,real-time App push notification |
| PTZ | Horizontal:355° & Vertical: 90° Optical zoom 2X |
| WIFI | WIFI(IEEE802.11b/g/n) |
| External Memory | Support micro SD card (max 64 GB) storage |