893 STest new generation video surveillance monitoring STest Multifunction Tester
893 STest new generation of video surveillance monitoring STest Multifunction Tester
This product has no valid combination.
| Product Type | YST-893 |
| Video format | NTSC / PAL adaptive |
| Video signal | 1VPP |
| Display Screen | 3.5 -inch LCD 480 * RGB * 320 (HVGA) resolution , 64K colors |
| Display Screen Adjustment | LCD display brightness, contrast, color saturation adjustable, adjustable backlight brightness |
| Video Input / Output | One -way Video IN BNC input , 1 channel Video OUT BNC output |
| Signal strength measurement | Video signal level measurement range , display exception information |
| Video digital zoom | Support the \" proper screen \" \"1X\" \"2X\" \"4X\" four kinds of multiples |
| Power Output | Output 12V 1A DC power supply for the camera to provide temporary work |
| Audio Test | Input audio signal all the way to test the sound is normal |
| Communication Interface | Can support RS232 / RS485 / RS422 bus |
| Communication protocol | Compatible with Pelco-D / P, Samsung, Panasonic, Lilin, Yaan 20 kinds protocols |
| Baud Rate | 150,300,600,200,2400,800,9600,19200bps |
| Video signal | Generator via video OUT port , send PAL / NTSC multi-format color graphics of video test signals , supports seven standard |
| Video Screenshot | Support the current video screenshots as JPG images ( built-in 8G memory card ) |
| Video | Support the current video to avi format ( built-in 8G memory card ) |
| Cable test | Test any two-wire or two-wire cable above , shows the connection of the order number on the screen and the test head |
| Protocol code capture | Can receive , display RS485 control equipment issued / RS232 / RS422 protocol code data |
| External power supply | DC 5V (2A) |
| Battery powered | Built-in 3.7V lithium polymer battery , 3000mAh capacity |
| Charging | Charging 3-4 hours, once charging is complete 11 hours of normal use |
| Power-saving features | Low power consumption, automatic standby power-saving features , the battery level icon is displayed in real time |
| Operation Set | Chinese , English OSD menu , optional |
| Automatic shutdown | Off / 5-60 minutes |
| Keyboard sound | On / Off |
| Operating Temperature | -30 ° --- + 70 ° |
| Humidity | 30% -90 % |
| Dimensions | 175mm x 94mm x 35mm ( no jacket ) / 190mm x 105mm x 45mm ( with sheath ) |