PT08P RFID 125 KHz + Password No Display Card Reader Access Control Card Reader BlackWhite w LED
PT08P RFID 125 KHz + Password No Display Card Reader Access Control Card Reader Black/White w LED 10/Lot
This product has no valid combination.
Technical parameters:
| Operating Mode | weigand26 /weigand 34/RS485/RS232/ABA etc. |
| Speed reader | 0.2Second |
| Clock interval | 0.5Second |
| Sensing distance: | 5-15CM |
| Card Type | IDCard |
| Reader Frequency | 125KHz (or 1356MHZ upon request at extra cost) |
| Operating Temperature | -25 ° -75 ° |
| Humidity | 10-90 % |
| Built-in antenna | have |
| InternalLED | red and greenColorLEDprefix = o ns = urn: schemas-microsoft-com: office: office |
| Built-in speakers | buzzer |
| Support Card | uem4100Compatible formatIDCard(64bits, ManchesterCoding) / S50 |
| Operating Voltage | DC5-16V |
| Operating Current | 70mA |
| Communication | weigand26 /weigand 34/RS485/RS232/ABA etc. |
| Communication distance | Wiegand 100 m / RS485 format 1200 m / RS232 format 10 m / ABA format 10 m |
| Transmission | real time |
| Equipment Color | dark gray |
| Case Material | PVCAnd spray- \u003eInternal groutability black resin |
| Dimensions |
Long108mm, Width88mmHigh32mm |