PUTER PT-08J Waterproof Access Control Card Reader PVC Silver Case w LED Wiegand
PUTER PT-08J Waterproof Access Control Card Reader PVC Silver Case w LED Wiegand
This product has no valid combination.
Technical parameters:
| Operating Mode | weigand26 /weigand 34/RS485/RS232/ABA etc. |
| Speed reader | 0.2Second |
| Clock interval | 0.5Second |
| Sensing distance: | 5-15CM |
| Card Type | IDCard |
| Reader Frequency | 125KHz |
| Operating Temperature | -25 ° -75 ° |
| Humidity | 10-90 % |
| Built-in antenna | have |
| InternalLED | red and greenColorLED |
| Built-in speakers | buzzer |
| Support Card | uem4100Compatible formatIDCard(64bits, ManchesterCoding) / S50 |
| Operating Voltage | DC5-16V |
| Operating Current | 70mA |
| Communication | weigand26 /weigand 34/RS485/RS232/ABA etc. |
| Communication distance | Wiegand 100 m / RS485 format 1200 m / RS232 format 10 m / ABA format 10 m |
| Transmission | real time |
| Equipment Color | Silver |
| Case Material | PVCAnd spray- \u003eInternal groutability black resin (Can effectively waterproof) |
| Dimensions |
08J Size:Long123.5mm, Width72mmHigh22.5mm 08K Size:Long123.5mm, Width 55mmHigh 22.5mm |