Reader CPU IC card reader CPU card reader reader WG26 Wiegand 26 reader access control reader
Reader / CPU / IC card reader / CPU card reader / reader / WG26 / Wiegand 26 reader / access control reader
This product has no valid combination.
Technical parameters:
| Operating Mode | weigand26 /weigand 34 / |
| Speed Reader | \u003c0.2Second |
| Punch interval | \u003c0.5Second |
| Sensing distance: | 5-15CM |
| Card Type | FM1208CPUCard |
| Reader Frequency | 1356MHZ |
| Operating Temperature | -25 ° -75 ° |
| Humidity | 10-90 % |
| Built-in antenna | Have |
| InternalLED | Red and greenColorLED |
| Built-in speakers | Buzzer |
| Support Card | uem4100Compatible formatIDCard(64bits, ManchesterCoding) / S50 |
| Operating Voltage | DC5-16V |
| Current | 70mA |
| Communication | weigand26 /weigand 34 |
| Communication distance | Weigand 100 m / RS485 format 1200 m / RS232 format 10 m / ABA format 10 m |
| Transmission mode | Real time |
| Equipment Color | Black |
| Case Material | PVCAnd spray- \u003eInternally irrigation black resin (Can effectively waterproof) |
| Dimensions |
Size : 85 * 48 * 17.3( mm) |