Maple PA-460 infrared curtain detector wired alarm host special infrared detectors
This product has no valid combination.
Applicable models and scope:
This paragraph applies to IRKXA ( Branch Principal )\\HONEYWELL ( Honeywell ), PARADOX ( Maple Leaf ) , U.S. C \u0026 K, ALEPH , time , FergusAnd other international brands and domestic brands of wired alarm host reported stolen ; not available for wireless burglar alarm, if not clear , please contact customer service.
Features:
◆ professional passive infrared sensor vertically moving the probe , suitable for doors , windows and balconies protection , wall installation , more unique and more professional appearance design, as you imagine more weeks degrees , suitable for any decor .
◆ suitable for doors , windows and balconies protection infrared probe
◆ Vertical Induction
◆ suitable protective window, painting and art
◆ can be used for access control channel management
◆ automatically adjust the number of pulses
◆ automatic temperature compensation
◆ retardant housing
Technical parameters:
| Model | PA-460 |
| Detection distance | 6.5m * 4.5m ( for anti-theft system ) 2.1 m * 1.5 m ( for access control systems ) |
| Sensors | Low noise, high sensitivity, anti-electromagnetic interference dual pyroelectric sensor |
| Detection rate | 0.2m / s-3.5m / s |
| Sensitivity | Two adjustable |
| Alarm Output | Normally closed (NC) contact rating AV / DC 28V / 0.2mA |
| Operating voltage, current | 9-15V / DC 14mA |
| Operating temperature and humidity | -30 ° -70 ° 5% -95% (RH) |
| PIR area | 44 |
| Mounting height | 2.2m-3.0m |
| Installation | Wall-mounted |
| Tamper Output | Normally closed (NC) contact rating AV / DC 28V / 0.2mA |
| Pet | 8Kg |
| Anti-white light interference | ≥8000LUX |
| Anti-electromagnetic interference | 30V / m (10MHz-1000MHz) |
| Applications | Indoor use |