Wireless 2.0MP 1080P WIFI IP camera
Wireless 2.0MP 1080P WIFI IP camera
This product has no valid combination.
| Wireless 2.0MP 1080P WIFI IP camera | |
| Model No | F8 |
| Sensor | 1/3" HD 1.3Megapixel cmos sensor |
| Resolution | 1280*960/1920*1080 |
| Chipset | 8135+2145 |
| Lens | 1.44mm(M12) F2.0 |
| IR Distance | 10m |
| IR LED | YES |
| PIR sensor | Standard |
| IR-CUT | YES |
| Audio input/output | Two-way audio (built-in microphone and speaker) |
| Video | HD960P(1280*960), 640*360 ,320*180 HD1080(1920*1080) |
| Alarm | Motion detection ,real-time App push notification |
| PTZ | Horizontal:355° & Vertical: 90° Optical zoom 2X |
| External Memory | Support micro SD card (max 128 GB) storage |